Finał Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie

29 kwietnia 2021 | autor: Administrator
Finał Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie
Franciszkański świat
0

W dniach 21-22 kwietnia w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach odbył się finał XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.

Organizatorami Olimpiady byli: Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z siedzibą w Warszawie, Klasztor Ojców Franciszkanów z Siedlec, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Prowincja św. Maksymiliana z siedzibą w Gdańsku oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba.

Celem konkursu było przybliżenie młodemu pokoleniu niezwykłej postaci św. Maksymiliana oraz dzieła, które założył – Rycerstwa Niepokalanej. Olimpiada zorganizowana była na trzech szczeblach edukacyjnych. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych (klasy 0-V), którzy w konkursie plastycznym wykonali pracę tematyczną „Ojciec Maksymilian w Japonii”, na podstawie fragmentu książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Maksymilian”. W konkursie wiedzy o świętym uczestniczyła młodzież z całej Polski ze szkół podstawowych, z klasy VI-VIII oraz ponadpodstawowych.

Etap szkolny tradycyjnie odbył się w formie pisemnej w szkołach. Do etapu diecezjalnego awansowało trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. Pod nadzorem komisji szkolnych jego uczestnicy wypełniali test uprzednio przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady. Następnie do finału przeszło trzech uczniów z najwyższą punktacją. Finał składał się części pisemnej i ustnej. Do części ustnej zakwalifikowano po 10 osób z każdego poziomu edukacji.

Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa, finał odbył się w formie zdalnej poprzez wideokonferencję. Oprócz dziesiątki finalistów i organizatorów, podczas finału byli obecni: o. Grzegorz M. Bartosik – Prowincjał Warszawski, o. Łukasz Gora – delegat Prowincji Krakowskiej, o. Damian Basarab – delegat Prowincji Gdańskiej oraz ks. prof. Grzegorz Bachanek, przedstawiciel UKSW. Kolejne miejsca oraz zdjęcia z przebiegu części ustnej są dostępne na stronie internetowej Olimpiady (http://www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl/index.php).

 

Joanna Mitrus, rzecznik prasowa Olimpiady

Fot. o. Stanisław Siergiej


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: