Śluby zakonne w Tulcán

1 sierpnia 2021 | autor: Administrator
Śluby zakonne w Tulcán
Z Życia Prowincji
0

W sobotnie przedpołudnie, 31 lipca, niemal wszyscy bracia z Delegatury św. Antoniego w Ekwadorze, należącej do Prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Polsce, a także najbliższa rodzina braci nowicjuszy Luisa Armando Castillo Barberan i Jorge Luis Calderon Tandazo spotkali się w Tulcán. W tutejszym kościele klasztornym – najwyżej położonym na świecie klasztorze franciszkańskim (2980m n.p.m.) – miała miejsce uroczystość złożenia przez wspomnianych braci nowicjuszy pierwszej profesji zakonnej na ręce o. Michała Pagi, Delegata Prowincjała. Także tego dnia brat Gabriel Montenegro odnowił swoje śluby na kolejny rok.

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią kościół zgromadził dużo wiernych, nie tylko z rodzin profesów, ale też sympatyków franciszkanów, a także wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Wspólne świętowanie w gronie współbraci i najbliższej rodziny neoprofesów dopełniło radości z nowych braci, z których cieszy się nie tylko Delegatura w Ekwadorze, ale też Prowincja gdańska, do której oficjalnie należą.

Pierwsi misjonarze franciszkańscy przybyli z Polski do Ekwadoru w 1995 roku. Obecnie pracują w pięciu klasztorach w różnych częściach kraju. Na dzień dzisiejszy misję w Ekwadorze współtworzy 10 Polaków, 2 Ekwadorczyków, 1 Kolumbijczyk oraz 4 kleryków, 1 nowicjusz i 1 postulant.

Misja braci obejmuje pracę duszpasterską w kościołach i kilkudziesięciu kaplicach dojazdowych, posługę egzorcystów, formację powołań zakonnych, pracę socjalną z wykluczonymi w dziedzinie edukacji, opieki medycznej, czy przygotowania zawodowego.

 

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: