Z Maryją i Józefem do boju

28 września 2021 | autor: Administrator
Z Maryją i Józefem do boju
Z Życia Prowincji
0

„Z Maryją i Józefem do boju” to hasło XXI Biegu Rycerskiego, który odbył się 25 września br. na Zamku w Malborku. Organizatorem corocznego spotkania dla dzieci i młodzieży, której bliski jest św. Maksymilian M. Kolbe, było Rycerstwo Niepokalanej Polski Północnej wraz z Działem Edukacji Muzeum Zamkowego.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele św. Jana Chrzciciela, podczas której słowo do młodych wygłosił o. Michał Nowak, asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Po co jesteśmy rycerzami – pytał i zachęcał, by regularnie zadawać sobie to pytanie. Wskazał miłość jako sposób walki zamiast miecza, jednocześnie wyjaśniając zebranym, że kochać drugiego, kochać wroga, znaczy chcieć dla niego dobra. W dalszej części homilii o. Michał mówił: „dlatego jesteśmy rycerzami Niepokalanej, gdyż to właśnie Ona uczy nas jak kochać, jak nie stosować wobec innych przemocy oraz jak pokazywać innym Pana Jezusa, jak innych do Niego przekonać.

franciszkanie · Homilia: XXI Bieg Rycerski – 25 IX 2021

 

Na starcie Biegu stawiło się 10 zastępów z Gdyni, Lęborka, Jeżewa i Bolszewa. Wraz z Aniołami Stróżami mieli do pokonania trasę, na której czekało na nich dziesięć stanic. Na każdej mieli do wykonania zadanie praktyczne, m. in. strzelanie z łuku, mierzenie szerokości fosy czy segregowanie ziaren na czas, a także zobowiązani byli do odpowiedzi na dwa pytania, z wiedzy o św. Maksymilianie M. Kolbe oraz wiedzy związanej z historią Zamku.

Liczba zdobytych punktów zdecydowała, że drugi raz z rzędu zwycięzcami w kategorii Młodzi Rycerze został zastęp z Lęborka, zaś w kategorii Mali Rycerze, pierwsze miejsce zdobył zastęp z Gdyni. Jak w latach ubiegłych, zostały nagrodzone także najładniejsze stroje damy i rycerza oraz najmłodszy uczestnik Biegu. Nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Biegu wręczył o. Prowincjał Wojciech Kulig. Dziękując za udział młodym Rycerzom Niepokalanej, zaprosił wszystkich do udziału w Biegu Rycerskim w przyszłym roku.

 

 

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: