Asamblea franciszkańskiej misji w Ekwadorze

13 listopada 2021 | autor: Administrator
Asamblea franciszkańskiej misji w Ekwadorze
Z Życia Prowincji
0

W dniach 8 -11 listopada odbyło się zebranie (Asamblea) franciszkańskiej misji w Ekwadorze. Spotkaniu, które odbyło się w Quito w jednym z domów Sióstr Franciszkanek, przewodniczył o. Michał Paga, delegat o. Prowincjała.

Podczas spotkania omawiano kwestie naglące, jak np. sprawy formacji braci postulantów jak i kleryków, sprawy ekonomiczne poszczególnych klasztorów, przyszłe inwestycje, problemy misji i problem braków personalnych w klasztorze w Shushufindi. Ustalono wspólnie wydarzenia które odbędą się w przyszłym roku oraz wiele innych pomniejszych spraw.

Asamblea misji była czasem nie tylko formalnym, ale przede wszystkim spotkaniem braterskim, na którym można było spotkać się z innymi braćmi, co w ciągu roku duszpasterskiego jest trudne do zrealizowania. W czasie obrad był także moment w którym mogliśmy się spotkać z o. Prowincjałem Wojciechem Kuligiem (oczywiście online) i usłyszeć z pierwszej ręki o sprawach Zakonu i Prowincji. Mogliśmy też opowiedzieć o codziennych trudnościach posługi misyjnej. W spotkaniu braterskim nie tylko brali udział profesi wieczyści, ale także był to czas zapoznania się braci odbywających formację.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: