Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

29 listopada 2021 | autor: Administrator
Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego
Franciszkański świat
0
Dziś w zakonach franciszkańskich obchodzimy Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, czyli dzień wszystkich tych, którzy naśladując Chrystusa i św. Franciszka, oraz zachowując Regułę Biedaczyny z Asyżu osiągnęli ewangeliczną doskonałość.
 
Od XIII wieku aż do naszych czasów Zakon Franciszkański wydał ponad pięciuset świętych i błogosławionych. Są wśród nich kapłani, bracia zakonni, siostry zakonne i ludzie świeccy z III Zakonu.
 
29 listopada 1223 r. papież Honoriusz III zatwierdził Regułę, która do dziś pozostaje najwyższym dokumentem prawnym trzech gałęzi I Zakonu, a jednocześnie wspaniałym wyrazem ducha Założyciela.
 
Modlitwa na dziś:
Wszechmogący, wieczny Boże, Ty opromieniłeś Twój Kościół wspaniałym blaskiem chwały Świętych Zakonu Serafickiego; dozwól nam, obchodzącym ich wspólną uroczystość, abyśmy naśladując tak wspaniałe przykłady cnót na ziemi, zasłużyli na wieniec sprawiedliwości w niebie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: