Życzenia na Boże Narodzenie 2021

24 grudnia 2021 | autor: Administrator

Życzenia Ministra Prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga na Narodzenie Pańskie 2021 r.

Kiedy Archanioł Boży Gabriel przybył do Panny Maryi, aby zwiastować jej radość wielką, całe niebo zamarło w bezruchu. Aniołowie z niecierpliwością oczekiwali jej odpowiedzi na zaproszenie skierowane do niej przez samego Boga do poczęcia i narodzenia Bożego Syna. Co stałoby się z nami, gdyby Maryja to zaproszenie odrzuciła? Czy Bóg znalazłby inną drogę zbawienia ludzkości. Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że Maryja od samego początku była w objęciach Boga, była przez Niego formowana i nie dotknął Jej grzech pierworodny. Czy więc ta, której Bóg powierzył tak wiele, nad którą czuwał i zechciał powierzyć to co miał najcenniejszego, Swojego Syna, mogła powiedzieć Bogu nie?

Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany. Zapowiedź proroka Izajasza wypełniła się w dziejach ludzkości, a dzięki Maryi i jej ufności, każdy człowiek, a więc i każdy z nas korzysta z daru zbawienia przyniesionego na ziemię przez Chrystusa.

Drodzy bracia w Zakonie i Prowincji, gdziekolwiek posługujecie i głosicie tę radosną nowinę o Narodzeniu Pana, życzę Wam, aby On Pan obdarzał Was siłą w kroczeniu za Nim na franciszkańskiej drodze. Życzę Wam radości, której Boża dziecina na zawsze pozostanie źródłem. Życzę wam odwagi, bo moc przychodzącego Pana jest w stanie pokonać wszelki lęk. Gdy świat wokół pręży muskuły, życzę Wam pokoju serca zaufajcie do końca, tak jak Maryja.

Wam drogie siostry klaryski, które kontemplujecie oblicze Pana dniem i nocą, życzę wierności temu, który nigdy nas nie zawiódł.

Wszystkim Wam moi drodzy, kochanym rodzicom, rodzeństwu, rodzinom, dobroczyńcom, przyjaciołom, grupom działającym przy naszych klasztorach, współpracownikom i wszystkim wiernym, życzę by te święta, były dla nas okazją, do stawania się bliższymi Bogu i drugiemu człowiekowi. Niech radość i pokój płynące od Bożej dzieciny wypełniają nasze serca i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niech zawierzenie i ufność okazana Bogu przez Maryję, będzie dla nas wskazówką w kroczeniu za Panem.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i Dobrego Nowego Roku, tego z serca Wam życzę.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: