Posiedzenie plenarne FALC 2022 w Ekwadorze

31 stycznia 2022 | autor: Administrator
Posiedzenie plenarne FALC 2022 w Ekwadorze
Z Życia Prowincji
0

W dniach 24-28 stycznia 2022 r. odbyło się w domu św. Franciszka Salezego sióstr oblatek św. Franciszka Salezego w Quito posiedzenie plenarne Federacji Ameryki Łacińskiej Braci Mniejszych Konwentualnych  (FALC).

Po dwóch latach pandemii ministrowie, kustosze i delegaci z federacji przeprowadzili spotkanie w radosnym i braterskim klimacie, przyjęci przez współbraci z delegatury prowincjalnej w Ekwadorze. Pierwszemu dniu obrad, podczas którego dokonano wyboru nowej rady prezydialnej na najbliższe cztery lata, przewodniczył o. Carlos A. Trovarelli, minister generalny. Przewodniczącym został wybrany o. Sidifredo de la Cruz Chaparro Gualdrón, kustosz kustodii prowincjalnej św. Franciszka z Asyżu w Kolumbii; wiceprzewodniczącym – fr. José Hugo da Silva SANTOS, minister prowincjalny prowincji św. Franciszka w Brazylii; sekretarzem – o. Mario Castro Martinez, minister prowincjalny prowincji Naszej Pani z Guadalupe w Meksyku; ekonomem – o. Alberto Javier Fontana, minister prowincjalny prowincji „Rioplatense” św. Antoniego z Padwy w Argentynie i Urugwaju.

W całym spotkaniu uczestniczył online z São Paulo w Brazylii asystent generalny FALC o. Rogério Pereira Xavier. Wirtualnie połączyli się bracia, którzy nie mogli przybyć osobiście: z prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Brazylii, kustodii prowincjalnej św. Bonawentury w Brazylii, kustodii prowincjalnej NMP z Coromoto w Wenezueli, kustodii prowincjalnej św. Franciszka w Boliwii i delegatury w Chile.

Obecni byli również ministrowie prowincjalni: fr. Juan Antonio Adanez Silván z prowincji Naszej Pani z Montserrat w Hiszpanii, o. Wayne Hellmann z prowincji NMP Pocieszycielki Strapionych w USA i o. Wojciech Kulig z prowincji św. Maksymiliana Kolbego w Polsce (Gdańsk). Jako gość wziął też udział o. Andrew Martinez, delegat nowo utworzonej delegatury w południowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Posiedzenie zakończyło się wizytą w sanktuarium Matki Bożej w El Quinche, aby Jej wstawiennictwu powierzyć życie całego Zakonu i podziękować Bogu za 26 lat obecności franciszkanów w Ekwadorze.

o. Sidifredo de la Cruz Chaparro Gualdrón

za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: