Rekolekcje delegatury prowincjalnej w Ekwadorze

7 marca 2022 | autor: Administrator
Rekolekcje delegatury prowincjalnej w Ekwadorze
Z Życia Prowincji
0

Od 21 do 26 lutego 2022 r., na kilka dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, współbracia po ślubach wieczystych z delegatury prowincjalnej w Ekwadorze odprawili rekolekcje zakonne w domu rekolekcyjnym sióstr salezjanek w Ibarra (Ekwador).

Ze względu na trudne warunki drogowe i długą podróż współbraci z klasztoru św. Franciszka z Asyżu w Shushufindi spotkanie rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem w poniedziałek 21 lutego. Po południu przybyli również bracia z klasztoru św. Antoniego z Padwy z Santo Domingo, których podróż opóźniło osuwisko blokujące drogę. Rekolekcje prowadził o. Jacek Lisowski, delegat prowincjalny w Peru, który głosił nauki na tematy franciszkańskie.

W dniach ćwiczeń duchowych bracia mogli się modlić, medytować, sprawować wspólnie Eucharystię i współdzielić chwile braterstwa. Codziennie był różaniec, modlitwa do miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu, droga krzyżowa i koronka franciszkańska. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Dla wszystkich uczestników rekolekcje były czasem błogosławieństwa, ponieważ ze względu na duże odległości między klasztorami, złe drogi i działalność duszpasterską nie zawsze jest możliwe wspólne spotkanie.

W sobotę 26 lutego, po odprawieniu Eucharystii, odnowieniu ślubów i śniadaniu, współbracia zakończyli rekolekcje i wrócili do swoich klasztorów, wdzięczni Bogu za otrzymane łaski i błogosławieństwo.

Bracia z delegatury w Ekwadorze


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: