Imieniny Ekonoma Prowincji

29 marca 2022 | autor: Administrator
Imieniny Ekonoma Prowincji
Z Życia Prowincji
0

29 marca o godz. 12.00 w kościele Świętej Trójcy w Gdańsku została odprawiona Eucharystia w intencji Ekonoma Prowincji, o. Bogdana Wrońskiego. Obchody święta solenizanta stanowiły radosne zwieńczenie kończącego się tego dnia wiosennego spotkania przełożonych.

Liturgii przewodniczył solenizant natomiast słowo Boże wygłosił Minister Prowincjalny o. Wojciech Kulig. Rozwijając obraz z Księgi Proroka Ezechiela, kaznodzieja wskazał za ojcami Kościoła, że prawdziwym miejscem, z którego wypływa woda dająca życie, jest przebity bok Chrystusa, natomiast prawdziwą wodą dającą życie, jest woda chrztu świętego. Również wspominany w Ewangelii paralityk przy sadzawce Betesda czekał na pomoc, którą miała mu przynieść woda, i również on doświadczył, że prawdziwą zbawczą wodą, czy też prawdziwą Betesdą, co można przetłumaczyć jako „Dom łaski”, jest Jezus Chrystus. O. Wojciech życzył solenizantowi, aby również on stawał się dla innych „domem łaski”, a więc doprowadzał ich do źródła prawdziwego życia, jakim jest sam Bóg.

Przed błogosławieństwem o. Bogdan podziękował wszystkim zgromadzonym za modlitwę, a ponadto zdradził, że za swojego patrona uważa św. Deodata, męczennika franciszkańskiego, którego imię po łacinie, podobnie jak Bogdan po polsku, oznacza oddanego Bogu.

franciszkanie · Homilia: wtorek IV tygodnia Wielkiego Postu – 29 III 2022 (o. Wojciech Kulig)

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: