Wiosenne spotkanie przełożonych 2022

5 kwietnia 2022 | autor: Administrator
Wiosenne spotkanie przełożonych 2022
Z Życia Prowincji
0

W dn. 28-29 marca 2022 r. w Domu Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku odbyło się wiosenne spotkanie przełożonych domów zakonnych Prowincji Gdańskiej z terenu Polski, Delegatur Niemieckiej, Litewskiej i Węgierskiej oraz Misji w Szwecji.

W obradach uczestniczył zarząd Prowincji oraz gwardiani klasztorów i przełożeni domów zakonnych. Przebieg spotkania obejmował wspólne modlitwy, 3 sesje obrad oraz posiłki i rekreację.

Obrady jak zwykle zostały poprzedzone przez część duchową, którą tym razem poprowadził o. dr. Marek Janus OFM. Prelegent przybliżył braciom temat pełnienia posługi przełożonego we wspólnocie zakonnej, omawiając 10 ważnych aspektów tego zadania oraz udzielając kilku wskazówek technicznych, które warto stosować przy jego pełnieniu.

Podczas obrad uczestnicy spotkania zapoznali się z budżetem Prowincji, podjęli dyskusję nad działaniami związanymi z wojną na Ukrainie oraz wysłuchali relacji Ministra Prowincjalnego ze wstępnych spostrzeżeń na zakończenie generalnej wizytacji Prowincji.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: